Zabiegi naturalne osteo med

Akupunktura kosmetologiczna (kosmetyczna)

Akupunktura kosmetyczna (kosmetologiczna), to forma akupunktury skoncentrowana na poprawie wyglądu skóry twarzy i ciała oraz redukcji objawów starzenia.

Jest to holistyczna metoda, która łączy tradycyjne techniki akupunktury z nowoczesnym podejściem do pielęgnacji skóry.

akupunktura-kosmetyczna-medycyna-chinska

Kilka słów na temat historii akupunktury kosmetycznej

Akupunktura kosmetyczna była stosowana już w czasach dynastii Song (960-1279 n.e) i był to zabieg zarezerwowany dla kochanek cesarza. Nowoczesne techniki rozwinięto w Pekinie w szpitalu, gdzie lekarze stosując akupunkturę w celu leczenia pacjent z różnymi rodzajami paraliżu twarzy, zaobserwowali, że oprócz poprawy zdrowia akupunktura daje spektakularne rezultaty kosmetyczne w postaci promiennej, zdrowej skóry, i wyrównania zmarszczek.

Akupunktura kosmetologiczna stała się niezwykle popularna wśród gwiazd Hollywood.

Należy mieć na uwadze, że zabieg akupunktury kosmetycznej może być z powodzeniem stosowany także do problemów natury dermatologicznej, na przykład u pacjentów borykających się z problemem trądziku czy depigmentacji skóry.

Ponadto akupunktura kosmetyczna powszechnie wykorzystywana jest w przypadku redukcji cellulitu i terapii problemów związanych z włosami.

Co wpływa na skuteczność akupunktury kosmetycznej

Każda terapia składa się z 3 protokołów praktyki:

1. Akupunktura ciała - równoważenie energii w celu usunięcia przyczyny problemu
2. Miejscowe leczenie obszarów np. zwiotczenia skóry/zmarszczek/pigmentacji/cellulitu itp.
3. Doradztwo w zakresie diety i stylu życia w celu ustabilizowania osiąganych efektów.

Wśród rodzajów akupunktury kosmetologicznej wyróżnić można akupunkturę enterodermalną, zabieg Sto Punktów Młodości oraz pinezkowanie.

Zabieg dodatkowo może być wzbogacony o zastosowanie Gua Sha, Igły Kwiatu Śliwy, rollera, baniek.

Przeciwwskazania do zabiegu akupunktury kosmetycznej

Chociaż akupunktura kosmetyczna jest uważana za stosunkowo bezpieczną, istnieją pewne sytuacje, w których mogą wystąpić przeciwwskazania do tego rodzaju terapii. Przed rozpoczęciem sesji akupunktury kosmetycznej zawsze ważne jest poinformowanie o swoim stanie zdrowia i przeszłych doświadczeniach medycznych.

Wśród przeciwwskazań do akupunktury kosmetycznej wyróżnia się:

• Ciążę,
• Hemofilię
• Problemy skórne np. otwarte rany, infekcje wirusowe. W
• Nadwrażliwość na igły: Osoby, które są nadwrażliwe na igły lub obawiają się zabiegu, mogą doświadczyć zwiększonego napięcia i stresu, co może wpływać na skuteczność terapii.
• Choroby nowotworowe
Pamiętaj, że te przeciwwskazania mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta i rodzaju akupunktury kosmetycznej

Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, na podstawie którego dochodzi do ostatecznej kwalifikacji do zabiegu.