Zabiegi naturalne osteo med

Akupunktura

Akupunktura to metoda leczenia pochodząca z tradycyjnej medycyny chińskiej, w której używa się cienkich igieł, które są wkłuwane w określone punkty na ciele.

Zgodnie z zasadami chińskiej medycyny, akupunktura ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej w organizmie, znanej jako qi.

akupunktura-medycyna-chinska

Kilka podstawowych wiadomości na temat akupunktury

• Punkty akupunkturowe: W chińskiej medycynie, uważa się, że ciało człowieka zawiera szlaki energetyczne, znane jako meridiany, po których przepływa qi. Na tych meridianach znajdują się punkty akupunkturowe, które są używane podczas zabiegu akupunktury.
Igły: Igiełki stosowane w akupunkturze są cienkie i jednorazowe. Wkłada się je na różne głębokości w zależności od lokalizacji punktu akupunkturowego i celu zabiegu.

Jaki jest cel zabiegu akupunktury


Celem akupunktury jest przywrócenie równowagi energetycznej, poprawa przepływu qi oraz stymulacja naturalnych mechanizmów samoleczenia organizmu. Zabiegi akupunktury mogą być stosowane w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych, emocjonalnych i psychicznych.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Podczas sesji akupunktury, pacjent leży na stole. Akupunkturzysta umieszcza cienkie igiełki w wybrane punkty na ciele. Igiełki pozostają w ciele przez określony czas.


Warto zwrócić uwagę, że  każda sesja akupunktury jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Układając plan terapii akupunkturzysta bierze pod uwagę stan zdrowia, dolegliwości i ogólną konstytucję.


Czy zabieg akupunktury niesie za sobą jakieś działania nieporządane?

Akupunktura jest bezpieczna, jednak mogą wystąpić niewielkie skutki uboczne, takie jak krótkotrwałe siniaki, uczucie zmęczenia czy lekkie zawroty głowy.