Zabiegi naturalne osteo med

Tsuboki - Japoński masaż twarzy

Japoński masaż twarzy Tsuboki łączy w sobie szereg technik wywodzących się z tradycyjnego masażu japońskiego, akupresury, drenażu limfatycznego oraz masażu współczesnego.

Istotnym aspektem masażu jest praca na ośmiu meridianach, co przyczynia się do przywrócenia równowagi i harmonii w ciele. To bardzo ważny etap masażu ponieważ zaburzona energia życiowa (nazywana Ki w Japonii, Qi w Chinach) manifestuje się w naszym ciele w tym także na naszej twarzy.

Przeciwwskazania do skorzystania z japońskiego masażu twarzy

Japoński masaż twarzy Tsuboki jest zabiegiem bezinwazyjnym i co do zasady nie ma większych przeciwwskazań. Warto jednak nadmienić, że masaż nie jest wskazany dla osób, których skóra jest nadwrażliwa lub też występują na niej stany zapalne/ obrzęki/ infekcje. Ponadto z zabiegu powinny zrezygnować pacjenci, którzy długotrwale leczą się sterydami oraz osoby, których skóra jest bardzo cienka i mocno unaczyniona.
Przeciwwskazaniem są także ostatnio przebyte operacje w obrębie twarzy i szyi. Japoński masaż twarzy powinien był odłożony w czasie w przypadku pacjentów, którzy w ostatnim czasie korzystali z zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od rodzaju zabiegu odstęp powinien wynosić kilka dni lub nawet tygodni. Co do zasady ciąża nie jest  przeciwwskazaniem do skorzystania z zabiegu. W takich przypadkach możemy wyeliminować pracę na wybranych meridianach. Niemniej jednak zawsze rekomendujemy uprzednią konsultację z lekarzem prowadzącym ciążę czy nie dostrzega on żadnych przeciwwskazań ze swojej strony.

W przypadku pacjentów onkologicznych wymagana jest pisemna zgoda lekarza.