Zabiegi naturalne osteo med

Fala akustyczna na cellulit

Fale akustyczne to fale uderzeniowe charakteryzujące się zmianą skoku pod ciśnieniem, wysoką amplitudą oraz bezokresowością.

Silne impulsy niezogniskowanego dźwięku rozchodzą się po ciele w postaci drgań. Zjawisko to jest obecnie powszechnie stosowane w fizjoterapii, medycynie sportowej, zwalczaniu bólu a także medycynie estetycznej.

Fale akustyczne wprowadzane są do ciała, jednak nie powodują przy tym podrażnień skóry. W trakcie terapii fale generują wibracje, które oddziałują na tkankę łączną. W efekcie tkanka rozluźnia się i rozciąga. Mechanizm ten sprawia, że naskórek staje się bardziej sprężysty i jędrniejszy. Dodatkowo dzięki falom akustycznym krążenie krwi i produkcja kolagenu zostaje wyraźnie pobudzona.

Likwidowanie cellulitu falą akustyczną – jak wygląda zabieg

Przed przystąpieniem do zabiegu likwidowania cellulitu falą akustyczną przeprowadzany jest wywiad z pacjentką w celu wyeliminowania potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Zastosowanie fal akustycznych w redukcji cellulitu oraz redukcji tkanki tłuszczowej to nieinwazyjna terapia, która przynosi szybkie i co ważne długotrwałe efekty. Na proces leczenia składa się około 6-10 zabiegów, wykonywanych 1-2 razy w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, że minimalna przerwa między poszczególnymi sesjami wynosi 1 dzień. Po zakończeniu sesji zalecamy wykonywanie zabiegów podtrzymujących efekt.

Zabieg likwidowania cellulitu falą akustyczną nie wymaga specjalnego przygotowania. Zalecamy jednak, aby dieta pacjentki była zbilansowana, zaś w celu wzmocnienia i przedłużenia efektów zaleca wykonywanie ćwiczeń fizycznych.