Zabiegi naturalne osteo med

Na czym polegają masaże ajurwedyjskie?

Masaże ajurwedyjskie to zabiegi, które wywodzą się z Indii. W dużej mierze koncentrują się na czakrach, czyli ujściach energetycznych.

Tym co czyni masaże ajurwedyjskie wyjątkowymi jest fakt, że wykonywane są przy użyciu duże ilości ciepłego, odpowiednio dobranego oleju. Najczęściej jest to olej sezamowy, który w Ajurwedzie uznawany jest jako podstawowe lekarstwo i jednocześnie najważniejszy olej stosowany w masażu ajurwedyjskim.

Podczas takiego masażu toksyny nagromadzone w ciele są usuwane, kanały energetyczne odblokowują się i tym samym umożliwiony zostaje swobodny przepływ energii. Warto nadmienić, że Abhyanga jest częścią Panchakarmy, tradycyjnego ajurweyjskiego programu oczyszczania i odmładzania.

 

Ajurwedyjski masaż Abhyanga

Abhyanga jest jednym z ważniejszych zabiegów ajurwedyjskich. To masaż całego ciała, który rozpoczyna się od aplikacji odpowiedniego oleju na skórę głowy. W następnej kolejności masowane są pozostałe części ciała, nie wyłączając z tego twarzy, rąk i stóp.
Olejowy masaż ciała doskonale. nawilża i wzmacnia ciało. Ciepły olej przenika głęboko przez skórę, dzięki czemu dociera także do tkanki łącznej, odżywia kości i stawy a także dobroczynnie oddziaływuje na mięśnie. Innym bardzo ważnym efektem masażu abhyanga jest leczniczy wpływ na nasz system nerwowy.

Efekty zabiegu Abhyanga

Wśród licznych korzyści płynących z regularnego poddawania się ajurwedyjskiemu zabiegu Abhyangi warto wymienić następujące efekty:
• Relaks i odprężenie,
• Wzmocnienie ułamku odpornościowego,
• Poprawa krążenia krwi, ciało oczyszcza się z toksyn, wzrastają siły życiowe,
• Regeneracja,
• Odmłodzenie,
• Odblokowanie punktów Marma, swobodny przepływ energii,
• Dotlenienie komórek w ciele,
• Zapobiega przed destrukcyjnym działaniem stresu,
• Zapewnia dobry sen,
• Pobudza organy trawienne do pracy.

Ajurwedyjski masaż Mukabhyanga

Mukabhyanga to pobudzający i silnie rewitalizujący masaż twarzy. Podobnie jak w wyżej opisanym masażu ciała Abhyanga, tutaj także wykorzystuje się odpowiednio dobrany olej.

Podczas zabiegu pobudzone zostają punkty Marma dzięki czemu skóra zostaje nawilżona, dotleniona, zaś oznaki stresu i zmęczenia zostają zniwelowane.

Warto zwrócić uwagę, że po takim zabiegu pacjent doświadcza poczucia relaksu i odprężenia. Stanowi doskonałe ukojenie w przypadku osób narażonych na stres. Ponadto jest wskazany w walce z bezsennością i dolegliwościami bólowymi głowy.

Czas trwania masażu ajurwedyjskiego

W zależności od rodzaju masażu czas jego trwania wynosi
od 30 do 90 minut.

Shiroabhyanga - masaż głowy

Kolejnym doskonałym zabiegiem wywodzącym się z naturalnej edycyjny indyjskiej jest Shiroabhyanga, czyli ajurwedyjski masaż głowy.

Masaż ten wywiera doskonały wpływ na cały organizm. Pobudza punkty Marma, co przekłada się na naszą witalność i właściwe funkcjonowanie organizmu. Ponadto łagodzi objawy stresu, uspokaja, zapewnia głęboki relaks i odprężenie. Co istotne wspomaga koncentrację i pamięć. Masaż głowy jest wysoce pomocny w przypadku niwelowania bólów głowy, w tym również tych o podłożu migrenowym.

Oprócz licznych zalet dla zdrowia, wśród których wymieniłam tylko wybrane, warto również zwrócić uwagę, że Shiroabhyanga to także szereg korzyści dla urody. Przede wszystkim masaż poprawia cyrkulację krwi w skórze głowy. Dzięki temu cebulki są lepiej odżywione, włosy stają się błyszczące i miękkie.

Zabieg wpływa to także na pobudzenie porostu włosów. Co więcej regularnie wykonywany zabieg przeciwdziała przedwczesnemu siwieniu włosów i ich wypadaniu.