Zabiegi naturalne osteo med

Co to jest cellulit

Cellulit to zmiana struktury tkanki tłuszczowej pod skórą, która powoduje nierówności i „grudki”, nadając skórze charakterystyczny wygląd zwany potocznie "skórką pomarańczową". Jest to problem estetyczny, z którym borykają się przede wszystko kobiety. Szacuje się, że aż 85-95 % pań cierpi z powodu cellulitu.

Cellulit umiejscawia się  przeważnie na udach, pośladkach brzuchu. Może także pojawić się na ramionach.

Przyczyny występowania cellulitu

Cellulit może być związany z różnymi czynnikami. Wśród nich na pewno warto zwrócić uwagę na kwestie genetyczne, bowiem predyspozycja do występowania cellulitu może być dziedziczona.

Jak już wynika z poprzedniego akapitu także płeć ma znaczenie w przypadku predysponowania do cellulitu. Kobiety są zdecydowanie bardziej narażone na występowanie tzw. pomarańczowej skórki. 

istotny wpływ na występowanie cellulitu mają także hormony. Warto również zatrzymać się przy kwestii związanej z dietą. Niewłaściwe nawyki żywieniowe, w szczególności dieta bogata w tłuszcze nasycone, sól i cukry, mogą sprzyjać gromadzeniu się tłuszczu i zatrzymywaniu płynów, co z kolei może wpływać na cellulit. Warto także zwrócić uwagę czy jest odpowiednia podaż wody (najlepiej ciepłej).

Wśród dalszych przyczyn występowania cellulitu należy wymienić: brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, noszenie zbyt ciasnych ubrań a także stres. Także stosowanie niektórych leków może generować ryzyko wystąpienia pomarańczowej skórki. 

Cellulit według medycyny chińskiej

Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską, cellulit związany jest z nadmiarem Wilgoci i Śluzu w organizmie. Niedobór energii Śledziony prowadzi do osłabienia funkcji przewodu pokarmowego, co stanowi przyczynę cellulitu, ale nie tylko. Stan ten wpływa także na występowanie otyłości. Tradycyjna Medycyna Chińska wskazuje, że skuteczne rozwiązanie tego problemu wymaga wzmacniania Śledziony poprzez zastosowanie akupunktury i ziół. Nie bez znaczenie pozostaje także konieczność skorygowania nawyków żywieniowych.

Jakie są sposoby na wsparcie walki z cellulitem. Poznaj nasze zabiegi

Jak już zostało wspomniane do walki z niechcianą skórką pomarańczową konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diety, zadbanie o właściwa podać ciepłej wody a także zadbanie o regularną aktywność fizyczną. Istnieją jednak dodatkowe sposoby, które z powodzeniem mogą wspomóc walkę o gładką skórę. Wśród nich należy wymienić: manualny drenaż limfatyczny, kolumbijski masaż antycellulitowy (maderoterapię), zabiegi z wykorzystaniem fali akustycznej, akupunkturę, presoterapię oraz zabieg udvartana.

Drenaż limfatyczny na cellulit

Manualny drenaż limfatyczny to zabieg, którego efektem jest stymulacja układu limfatycznego. Polega na delikatnych, płynnych, rytmicznych ruchach, których celem jest poprawa przepływu limfy, usunięcie nagromadzonych toksyn, zmniejszenie obrzęków a także ogólna poprawa stanu zdrowia. 

Manualny drenaż limfatyczny jest często stosowany jako jeden z komponentów kompleksowego podejścia do walki z cellulitem.

 
Kolombijski masaż antycellulitowy czyli maderoterapia

Maderoterapia, znana również jako terapia drewnem, to technika wykorzystująca drewniane przyrządy takie jak wałki, pucharki próżniowe i i deski do masażu. Poprzez specjalnie zaprojektowane narzędzia, maderoterapia pomaga w poprawie krążenia krwi,  wspomaga usuwanie nagromadzonych toksyn i wyraźnie przyczynia się do redukcji cellulitu. Dzięki naturalnym właściwościom drewna, zabieg ten wpływa korzystnie na elastyczność skóry i kształt ciała.

Bańki chińskie na straży Twojego zdrowia i urody

Masaż bańką chińską to tradycyjna technika stosowana w medycynie chińskiej, która ma wiele zastosowań terapeutycznych. Od setek lat wykorzystywana jest w celu relaksacji mięśni i leczenia różnego rodzaju bólu. Co więcej ma wpływ na poprawę przepływu energii w ciele. Powszechne zastosowanie baniek chińskich skojarzone jest również z walką z zimnej i przeziębieniem.

W niektórych przypadkach bańki chińskie są stosowane w terapii antycellulitowej. Poprzez masaż i stymulację tkanki podskórnej, terapia bańką chińską może wspomóc w walce z cellulitem.

 

Powyższy wymieniliśmy jedynie kilka zabiegów, które mogą okazać się korzystne w walce z cellulitem. Zapraszamy do lektury części 2, w której przedstawimy pozostałe procedury antycellulitowe, a także opowiemy jak do problematyki pomarańczowej skórki podchodzi ajurweda i medycyna chińska.