Zabiegi naturalne osteo med

Cellulit i co dalej?

W poprzednich wpisach wyjaśniałam podstawowe informacje na temat cellulitu i czynników predysponujących do jego wystąpienia. 

Przedstawiona również została problematyka cellulitu pojmowana wg Tradycyjnej Medycynie Chińskiej a także jak na problem zaopatruje się starohinduska ajurweda.

W kolejnych punktach opisałam poszczególne zabiegi, które odznaczają się wysoką skutecznością w walce z tzw. pomarańczową skórką.

Teraz przyszła pora na rozwinięcie tematu nieco bardziej.

Jaki zabieg mam wybrać do walki z cellulitem?

Krok 1:

Walkę z cellulitem zacznij przede wszystkim od przeanalizowania swojego tryby życia. Żaden zabieg, choćby najdroższy, wykonywany na sprzęcie najnowszej generacji nie przyniesie oczekiwanych (i długotrwałych !) efektów jeśli nie wyeliminujesz z życia czynników powodujących problem. Zasada ta dotyczy każdego aspektu związanego z Twoim zdrowiem, nie tylko cellulitu. 

Zatem: w pierwszej kolejności zweryfikuj swoją dietę. Po drugie upewnij się, że zapewniasz swojemu ciału odpowiednią podaż ciepłej (!) wody. Zwróć także uwagę czy w Twoim życiu jest wystarczająco aktywności fizycznej. Niekoniecznie muszą to być forsujące ćwiczenia i wylewanie „siódmych potów”  na siłowni ( przy okazji medycyna chińska nie popiera wysoce forsujących aktywności fizycznych związanych z obfitą utratą potów, ale to temat na inny wpis).  Wystarczający może okazać się spacer lub szybki marsz. Ważne aby zachowana była systematyczność.

Szczotkuj swoje ciało. Na prawdę, to doskonały, tani sposób aby poprawić stan swojej skóry, który możesz wykonać w zaciszu swojej łazienki 🙂

skuteczne zabiegi redukujące cellulit

Kolejne etapy walki z cellulitem

Krok 1 ukończony? Zatem teraz możesz rozważyć jakie dodatkowe zabiegi podjąć aby wspomóc walkę z cellulitem. 

Maderoterapia, fala akustyczna, akupunktura, masaże, bańkę chińską a może presoterapię?

Być może w tym miejscu spodziewasz się gotowej terapii, rozpiski dzień po dniu z oszacowaniem po jakim czasie pojawi się efekt. Jeśli tak to istnieje ryzyko, że moja odpowiedź Cię rozczaruje, ponieważ na pytanie, „który zabieg wybrać”, odpowiem „To zależy” 🙂

Trudno jest opracować gotowy program, który będzie idealny dla każdego. Tak  na prawdę do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie i w pierwszej kolejności ustalić źródło problemu a następnie dopasować metodę terapii. 

Jeśli za Twój cellulit odpowiada nagromadzenie śluzu i wilgoci, osłabienie funkcji Śledziony to w tym miejscu polecę rozważyć akupunkturę. Terapia składa się z procedury obejmującej igłowanie dystalne w celu przywrócenia równowagi w organizmie a także igłowania lokalnego, skoncentrowanego na obszarze problematycznym (np. udo). 

Pomiędzy sesjami możesz (ale nie musisz) wspomagać terapię dodatkowymi zabiegami na przykład masażem bańką chińską. Należy jest pamiętać, że zabieg, choć wysoce skuteczny m.in w walce z cellulitem nie jest propozycją dla każdego. Nie jest on bowiem polecany osobom z nadwrażliwością skóry, ze skłonnością do występowania siniaków i podrażnień. Również osoby, u którym występują żylaki powinny zrezygnować z tej formy walki z cellulitem. Oprócz powyższych kwestii warto również zwrócić uwagę na  fakt, że masaż bańką chińską dla wielu osób jest uznawany jako bolesny. 

 

Kolumbijski masaż antycellulitowy

W przypadku pacjentów z wyżej wymienionymi czynnikami alternatywą może okazać się maderoterapia czyli kolumbijski masaż drewnem. W trakcie sesji wykorzystuje się specjalnie zaprojektowane drewniane narzędzia takie jak wałki, rolki, pucharki. Dzięki temu możemy osiągnąć efekt redukcji cellulitu, modelowania sylwetki a także poprawy elastyczności skóry.  Co istotne zabieg jest bezbolesny dlatego też często stanowi alternatywę do masażu bańką chińską.

Preosterapia – na czym polega zabieg

Masaż pneumatyczny, bo tak się niekiedy również określa zabieg, jest propozycją, którą warto wykonywać jako podtrzymanie efektu po zakończonej sesji zabiegów lub jako zabieg łączony np. z maderoterapią. Oprócz dobroczynnego wpływu na naszą urodę zabieg preosterapii przynosi szereg korzyści zdrowotnych, wśród których należy wymienić m.in.:

  • wsparcie leczenia niewydolności limfatycznej
  • profilaktykę niewydolności żylnej
  • obrzęki kończyn w tym także po zabiegu mastektomii
  • wsparcie procesu rehabilitacji po kontuzjach i urazach
  • profilaktyka przeciwzakrzepowa.

Fala akustyczna 

Jeśli nie występują u Ciebie przeciwwskazania do zabiegu redukcji cellulitu falą uderzeniową, polecam rozważenie sesji takich zabiegów. To jedna z najczęściej wybieranych procedur przez kobiety w naszym Centrum. Oprócz działania antycellulitowego po zabiegu możesz spodziewać się także wygładzenia skóry, poprawy jej napięcia, redukcję rozstepów a także zniwelowanie drobnych blizn.

Procedura nie jest wskazana dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, osób z chorobą zakrzepową, zaburzeniami krzepliwości krwi, chorobą nowotworową. Z zabiegu powinny zrezygnować także osoby, które stosują leczenie kortyzonem.

 

Masaże ajurwedyjskie połączenie relaksu i dbania o skórę

Kolejną propozycją wspomagającą walkę z cellulitem jest masaż ajurwedyjski. Istotne jest, że masaż ten nie tylko ma na celu poprawę wyglądu skóry, ale również wspiera ogólne zdrowie i dobre samopoczucie.

W ajurwedyjskim masażu wykorzystuje się specyficzne techniki masażu w połączeniu z ciepłymi olejami ziołowymi, które są dobrane indywidualnie do typu konstytucji pacjenta. Oleje takie jak sezamowy, musztardowy czy kokosowy, wzbogacone o zioła takie jak gotu kola, triphala, czy ashwagandha, są powszechnie stosowane ze względu na ich właściwości pobudzające krążenie, detoksykacyjne oraz odżywcze dla skóry.

Udvarthana- moc sproszkowanych ziół ajurwedyjskich

Udvarthana to jedna z unikalnych i tradycyjnych terapii oferowanych przez ajurwedę, którą szczególnie ceniono za jej efekty w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, modelowaniu sylwetki oraz zwalczaniu cellulitu. To szczególny rodzaj masażu wykonywanego z użyciem suchych ziół lub proszków ziołowych, które mają właściwości dosłownie „ścierające” tkankę tłuszczową, a także poprawiające krążenie i wspomagające detoksykację organizmu.

Udvarthana wykonywane jest poprzez intensywne wcieranie i masowanie ciała suchymi proszkami ziołowymi lub pastą. Ruchy te są zazwyczaj kierunkowe – przeciwne do naturalnego ruchu włosów na ciele, co dodatkowo stymuluje skórę i podskórną warstwę tkanki tłuszczowej, pobudzając krążenie krwi i limfy. Taka forma masażu nie tylko pomaga w redukcji cellulitu poprzez mechaniczne rozbijanie komórek tłuszczowych i stymulację drenażu limfatycznego, ale również poprawia ogólny tonus i teksturę skóry, czyniąc ją bardziej jędrną i gładką.