Zabiegi naturalne osteo med

Maderoterapia czyli kolumbijska terapia antycellulitowa

Maderoterapia,  znana także jako kolumbijska terapia antycellulitowa, to zyskujący coraz bardziej na popularności masaż, który swoje korzenie ma krajach Ameryki Południowej. To silnie modelujący ciało zabieg, który wspomaga także eliminację cellulitu. Oprócz kwestii estetycznych maderoterapia wykazuje także działanie zdrowotne za sprawą m.in. Poprawy krążenia czy też niwelowania dolegliwości bólowych.
Podstawą maderoterapii jest kilkuelementowy zestaw drewnianych narzędzi, które różnią się między sobą wielkością i kształtem. Dzięki temu uzyskujemy możliwość oddziaływania na różnych warstwach skóry. Wśród wspomnianych przyrządów wyróżniały różne typy wałków, deskę modelująco-drenującą oraz pucharki próżniowe. Za pomocą tych narzędzi wykonywane są odpowiednie sekwencje masażu.

Jakie korzyści przynosi zabieg maderoterapii?

Maderoterapia ma wiele atutów. Niewątpliwie jednym z głównych jest redukcja nielubianego przez rzesze kobiet cellulitu. Regularnie wykonywany zabieg korzystnie wpływa na napięcie i elastyczność skóry. Terapia drewnem wpływa również na modelowanie sylwetki. Kolejnym efektem zabiegu jest wspomaganie w procesie eliminacji toksyn z organizmu. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Sesja masażu pozwala osiągnąć poczucie relaksu i odprężenia. Maderoterapia jest polecana każdemu, kto w sposób naturalny pragnie zadbać o swoje ciało i sylwetkę ze szczególną dedykacją dla tych, którzy z powodu niskiego progu bólu lub tez tendencji do tworzenia się siniaków nie tolerują innych metod pracy z ciałem.

maderoterapia-kolumbijska-terapia-antycellulitowa

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od obszaru, który ma zostać poddany terapii. W przypadku całego ciała rekomendowana długość sesji to 90 minut. Brzuch i boczki: 60 minut, uda i pośladki: 60 min.
Cała terapia składa się z serii kilku zabiegów (8-12), które wykonywane są w odpowiednim odstępie czasowym.

Przeciwwskazania do zabiegu maderoterapii

Masaż drewnem to bezpieczna metoda pracy z ciałem, która może być stosowana przez większość osób. Niemniej jednak istnieje grupa przeciwwskazań do zabiegu, na którą składają się kwestie takie jak:

  • Stany zapalne skóry,
  • Przerwania ciągłości skóry,
  • Wczesne stany po urazach, np. Złamaniach, skręceniach itp,
  • Zmiany dermatologiczne
  • Tendencje do krwotoków,
  • Wady serca, tętniaki,
  • Choroby nowotworowe
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Choroby nerek.