Zabiegi naturalne osteo med

NIetrzymanie moczu-wstydliwy problem wielu kobiet

Nietrzymanie moczu-diagnozowanie problemu

Diagnozowanie nietrzymania moczu rozpoczyna się od dokładnej oceny, mającej na celu ustalenie rodzaju problemu. Specjalista w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej przeprowadza wnikliwy wywiad, pytając o historię medyczną, w tym o rodzinne przypadki nietrzymania moczu, liczbę ciąż i porodów, a także o przebyte operacje w obrębie miednicy. W trakcie diagnozy uwzględniane są również inne istniejące schorzenia. Bardzo przydatnym narzędziem diagnostycznym okazuje się być prowadzony przez pacjentkę dziennik mikcji, który dostarcza cennych danych.

 

Fizjoterapia jako środek zapobiegawczy i leczniczy w nietrzymaniu moczu

Zapobieganie problemom z nietrzymaniem moczu jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż ich leczenie. Wiele kobiet na świecie zmaga się z tym schorzeniem, często w ukryciu. Ignorowanie problemu nie jest jednak wyjściem, gdyż nietrzymanie moczu stanowi nie tylko kwestię medyczną, ale i społeczną. Schorzenie to może prowadzić do wycofania się z życia społecznego i zawodowego, a także do utraty pewności siebie. Warto zatem już na etapie planowania ciąży, a następnie w jej trakcie, zastosować odpowiednie ćwiczenia i trening dna miednicy, aby zapobiec problemom z nietrzymaniem moczu w przyszłości.

Podczas dobierania planu rehabilitacji, fizjoterapeuta uroginekologiczny ocenia rodzaj nietrzymania moczu oraz stan dna miednicy pacjentki, wykorzystując do tego badanie wewnętrzne i/lub USG. Kluczowe jest również edukowanie pacjentki na temat funkcjonowania jej ciała i motywowanie do samodzielnych ćwiczeń w domu

rehabilitacja problemów natury uroginekologicznej

Nietrzymanie moczu-fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna stanowi cenne wsparcie dla kobiet zmagających się z nietrzymaniem moczu. W Osteo Med oferujemy kompleksową rehabilitację, w tym specjalistyczną fizjoterapię uroginekologiczną, realizowany zespół fizjoterapeutów i osteopatów.

Rehabilitacja uroginekologiczna może pomóc także w innych problemach, takich jak nietrzymanie gazów i stolca, zaparcia, bolesne miesiączki, bolesne współżycie, problemy z oddawaniem moczu, jak również w przypadku konieczności opieki po zabiegach chirurgicznych, w tym cesarskim cięciu czy operacjach onkologicznych. Kobiety w ciąży również mogą skorzystać z porady specjalisty w tej dziedzinie.

Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna? 

Fizjoterapia uroginekologiczna jest formą postępowania w przypadkach związanych z dysfunkcjami na poziomie układu moczowego, płciowego i pokarmowego. Wśród najczęściej stosownych metod rehabilitacji należy wymienić pracę nad mięśniami dna miednicy oraz terapią wisceralną, ale nie tylko. Fizjoterapia uroginekologiczna to szeroki dział i tak naprawdę metodę terapii dobiera się w zależności od problemu zgłaszanego przez pacjentkę.Kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego

Wizyta u fizjoterapeuty specjalizującego się w dolegliwościach kobiecych wskazana jest wszystkim kobietom, które chcą w sposób świadomy nauczyć się pracy z własnym ciałem, pracy z dnem miednicy a także paniom, które doświadczają jakichkolwiek problemów natury uroginekologicznej. 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże Ci w wielu dolegliwościach takich jak m.in.wspomniane problemy związane z  nietrzymanie moczu, ale także: bolesne współżycie, zaparcia, biegunki, szczelina odbytu, bolesne miesiączkowanie, częstomocz i wiele innych. Ponadto fizjoterapeutka uroginekologiczna pomoże Ci w przypadku licznych dolegliwości związanych z ciążą, przygotuje do porodu, a po rozwiązaniu zadba o prawidłowe funkcjonowanie Twojego ciała (rehabilitacja okołoporodowa).

Fizjoterapia uroginekologiczna w Warszawie- gdzie szukać pomocy?

W Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo Med oferujemy kompleksową rehabilitacje i porady specjalistów dla całej rodziny. 

Fizjoterapię uroginekologiczną i rehabilitacje okołoporodową przeprowadza mgr Rezerwacja wizyt odbywa się pod numerem 506-459-870.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna cena

Aktualny cennik dostępny jest na naszej stronie. Zapytaj nas o pakiety promocyjne.

Jak mogę umówić wizytę do fizjoterapeutki uroginekologicznej?

Nasze Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku do 8.00-20.00. Zapisy przyjmujemy pod numerem 506-459-870 oraz 609-808-407

Więcej informacji na temat naszych usług oraz rezerwacja wizyt dostępne pod numerem 506-459-870. Zapraszamy do kontaktu.